Hakkımızda :.

Kuruluşumuz; 1942 yılında M. Ali ALTIKARDEŞLER’in bugün sanayi şehri Bursa’nın ilk çarklarından olan firmamızı; makaslı at arabalarının, makas tamiri ve dövme makas üretimini yaparak başlamıştır.

Daha sonra 1961 yılında, dürüstlüğün ilk planda olduğu perakende makas ve makas malzemeleri satışını yaparak faaliyete geçen firmamız ticaretine aynı ilke ile devam etmektedir.

Uzel mamulleri satışı ile beraber 1975 yılında firmamız Makas U Bağlantı Cıvatası üretim faaliyetine başlamış, üretilen U Bağlantı Cıvataları yüksek kaliteleri sayesinde kısa zamanda piyasada tutulan bir ürün haline gelmiştir.Altıkardeşler Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanını 1979 yılında almış ve Uzel Otomotiv Sistemleri Sanayi A.Ş.’nin Makas, Jant, Helisel Yay ve Viraj Çubuğu ürünlerinin Güney Marmara Bölge Bayiliğini alarak toptan otomotiv ürünleri satışına başlamıştır.

Bu süre içerisinde yeni bayilik arayışlarını sürdüren firmamız 1984 yılında “Maysan Halla” bu günkü ünvanı ile “Maysan Mando” binek ve ticari grup amortisör bayiliğini de ürün yelpazesi içine alarak ürün çeşitliliğini ve sayısını arttırmıştır.Firmamız hizmet sınırlarını genişleterek 1992 yılında Adapazarı bayiliği ile bugün toplam 2.000 metrekareyi aşkın kapalı alanda, geniş servis ağı ve tecrübeli personeli ile başta Güney Marmara Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışı alanında hizmet vermektedir.

Kaliteyi ön planda tutan firmamız Uzel Otomotiv Sistemleri Sanayi A.Ş.’nin kalite ve güvencesinde ürettirilen Caretta yedek parçalarının satışı ile beraber 2003 yılında Caretta Hava Süspansiyon Körüklerinin bayiliğini almıştır.Uzel firmasının kapanmasının ardından 2006 yılında Olgunçelik makas bayiliğini alan firmamız, jant anlaşmasını 2004 yılında “Jantaş” bu günkü ünvanı ile “Maxion Jantaş” firması ile, süspansiyon körük bayiliğini ise 2008 yılında Usmer firması ile imzalamıştır.

Günümüzde ise; birçok güçlü ve Türkiye’nin lider markaları ile bayilikler yaparak dedemizden gelen köklü firmamızı ileriye taşımayı vizyon edindik.Hedefimiz, sektörün güçlü firmaları arasında yer alan kuruluşumuzun ‘müşteri memnuniyeti’ adına yarım asırlık bilgi ve tecrübesini, olabilecek en hızlı hizmet ile birleştirip sizlere sunmaktır.

Bizlere güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz…